Gary Lineker, reacție fabuloasă de 8 cuvinte despre repriza secundă în care Radu Drăgușin a intrat pentru Tottenham în victoria 4-0 cu Aston Villa!

Fostul mare fotbalist Gary Lineker (63 de ani) a rămas impresionat de jocul lui Tottenham în a doua repriză a meciului cu Aston Villa, pe care Radu Drăgușin (22 de ani) a petrecut-o aproape în totalitate pe gazon.

Internaționalul român a început jocul de duminică pe banca de rezerve, după ce Ange Postecoglou a mizat, din nou, pe Romero și pe Micky van de Ven în centrul defensivei. Cel de-al doilea s-a accidentat, însă, în minutul 49, iar locul său a fost luat de Radu Drăgușin, care a evoluat până la fluierul de final.

În momentul în care Radu Drăgușin a intrat pe teren, Tottenham și Aston Villa încă nu deblocaseră tabela de marcaj. Imediat după acest moment, însă, totul a început să curgă în favoarea celor de la „Spurs”.

În minutul 50, Maddison a deschis scorul pentru Tottenham, Johnson (min. 53) a dublat avantajul, Son Heung-Min (90+1) a făcut 3-0, iar Werner (90+4) a închis tabela, 4-0.

Fostul mare fotbalist englez Gary Lineker a rămas impresionat de modul în care au arătat „albii” în repriza a doua, pe care Radu Drăgușin a petrecut-o aproape în totalitate pe teren.

„O repriză secundă splendidă pentru Spurs! Excelentă treabă”, a scris Gary Lineker, pe platforma de socializare X.

Prima reacție a lui Radu Drăgușin după Aston Villa – Tottenham

Radu Drăgușin și-a manifestat încrederea, la finalul meciului dintre Aston Villa și Tottenham, 0-4, că urmează să apară și în alte partide, în contextul în care a fost folosit sporadic până în acest moment de Ange Postecoglou.

„Sunt foarte fericit că am câştigat aici. Era foarte important pentru noi să luăm cele trei puncte aici. Ei au jucat foarte bine, dar au luat acel cartonaş roşu şi asta a fost o mare problemă pentru ei. Nu au mai putut să ne pună nicio problemă apoi, iar noi am dominat.

Eu m-am simţit foarte bine, mi-a fost dor să joc. Abia aştept următoarele meciuri. Am avut un ritm foarte bun şi sper să mai joc de acum înainte multe meciuri.

Suntem pe drumul nostru. Vrem să jucăm un fotbal foarte bun. Oamenii de la club m-au primit foarte bine şi pot spune că deja mă simt ca acasă”, a declarat Radu Drăgușin, la finalul meciului dintre Aston Villa și Tottenham.

Publicat: 10 03. 2024, 23:41
Actualizat: 11 03. 2024, 03:00