Frank Lampard l-a făcut praf pe Marcos Alonso în faţa colegilor de la Chelsea! Cum l-a enervat spaniolul pe managerul londonezilor: „Nu se ştie dacă va mai juca vreodată cu el”

19 July 2020, England, London: Chelsea manager Frank Lampard gestures on the touchline during the English FA Cup semifinal soccer match between Manchester United and Chelsea at Wembley Stadium. Photo: Andy Rain/PA Wire/dpa

Șeful de la Chelsea, Frank Lampard, s-a supărat pe Marcos Alonso pentru că acesta ar fi părăsit stadionul după ce a fost schimbat în meciul cu West Brom, încheiat 3-3.

Frank Lampard a fost lăsat mască de Marcos Alonso în momentul în care acesta ar fi plecat de la arenă, după ce a fost înlocuit în pauza jocului de la WBA.

Frank Lampard l-a atacat pe Marcos Alonso în fața coechipierilor pentru lipsa lui de respect!

După o primă repriză uluitoare, Chelsea era condusă cu 3-0 în deplasare de nou promovata West Brom. În acel moment, Lampard a efectuat o dublă modificare în efectivul londonezilor: i-a scos pe Marcos Alonso și pe Mateo Kovacic și i-a introdus pe Azpilicueta și pe Hudson-Odoi în locul lor.

În timp ce Kovacic a reapărut pe banca de rezerve la startul reprizei secunde, Alonso nu a mai fost văzut. Potrivit celor de la The Athletic, spaniolul a urmărit restul meciului în autocarul lui Chelsea.

Comportamentul lui Alonso l-a scos din pepeni pe Frank Lampard, care la finalul meciului a ținut să îl certe pe fundașul spaniol în fața coechipierilor. Mulți dintre cei apropiați clubului, care au aflat de episod, susțin că s-ar putea să fie ultima oară când Alonso a mai jucat sub comanda lui Lampard la Chelsea.

Vizibil supărat după meciul terminat egal, Lampard l-a găsit vinovat pe Alonso pentru cel puțin două din golurile marcate de adversari și l-a criticat public: „La primul gol al lor, Marcos trimite mingea cu capul la mijlocul terenului și ei au astfel ocazia să poată face o fază periculoasă. Apoi, Marcos îl pierde pe omul lor la golul trei, din corner, o greșeală clară. Poți să exersezi cât vrei fazele fixe, dacă o să faci astfel de greșeli, o să îți faci o viață foarte grea”.

Publicat: 29 09. 2020, 19:29