Ce notă a primit Radu Drăgușin după ce nici nu a apucat să transpire pe teren la meciul Tottenham – Brentford 3-2

Radu Drăgușin, fundașul celor de la Tottenham, a intrat pe final în victoria lui Spurs cu Brentford, scor 3-2.

S-a aflat ce notă a primit românul pentru prestația din etapa cu numărul 22.

Ange Postecoglou, antrenorul lui Tottenham, l-a introdus pe Radu Drăgușin abia în minutul 88. Deși nu a avut timp să facă prea multe, apărătorul venit de la Genoa a primit nota 6.6 pentru prestația din partida cu Brentford, potrivit Sofascore.

James Maddison a fost cel mai bun de la Spurs, englezul fiind notat cu 8.

Tottenham era condusă cu 1-0 la pauză, iar fanii începeau să-i ceară lui Postecoglou introducerea lui Drăgușin pe teren.

„Avem nevoie de Drăgușin”/„Trebuie să trecem în 3-5-2. Să îl bage pe Drăgușin, pentru că fundașii noștri laterali nu se pot replia rapid”/„Sincer vreau doar ca Ange să îl bage pe Drăgușin”.

„Drăgușin ar fi egalat cu o lovitură de cap până acum”/„Știu că Drăgușin regretă foarte mult acum!”/„Sper ca Brentord să câștige, pentru că Drăgușin a fost lăsat pe bancă!”/„Ce a greșit Drăgușin să fie din nou rezervă?”, au fost doar câteva dintre reacțiile fanilor lui Spurs.