Ce notă a luat Radu Drăguşin, după Everton – Tottenham! Au ținut cont că gazdele au egalat imediat ce a intrat românul pe teren

Radu Dragusin of Tottenham Hotspur Everton v Tottenham Hotspur, Premier League, Football, Goodison Park, Liverpool, UK - 03 Feb 2024,Image: 843071525, License: Rights-managed, Restrictions: EDITORIAL USE ONLY No use with unauthorised audio, video, data, fixture lists, club/league logos or "live" services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications., Model Release: no
Vezi galeria foto - 3 poze

Radu Drăgușin a fost din nou rezervă la Tottenham și în meciul cu Everton, disputat de ziua lui, iar românul a fost trimis pe gazon în ultimele minute ale jocului, așa cum s-a întâmplat și în precedentele ocazii.

De această dată, însă, momentul a fost unul mai degrabă nefericit, deoarece gazdele au reușit să egaleze la doar câteva minute după ce stoperul a fost aruncat în luptă de către Ange Postecoglou.

Ce notă a luat Radu Drăguşin, după Everton – Tottenham

Introdus pe teren în minutul 89, în locul lui Pierre-Emile Hojbjerg, la scorul de 2-1 pentru Spurs, Radu Drăgușin a avut o evoluție sigură, dar nu a putut împiedica egalarea celor de la Everton, venită în minutul 90+4, după un gol semnat de Jarrad Brantwaithe.

Românul n-a avut, însă, nicio vină la faza golului, reușita fiind semnată chiar în urma unei respingeri defectuoase a colegului său din apărare, Cristian Romero, cel care este și căpitan.

Portalul Sofascore l-a notat pe Radu Drăgușin cu nota 6,4 pentru scurta perioadă petrecută pe gazon în duelul de pe Goodison Park, al treilea său meci în Premier League.

Prestația românului a atras și câteva comentarii tăioase din partea suporterilor lui Tottenham, unii dintre aceștia cerându-l titular chiar în locul căpitanului Cristian Romero!

Jucați-l pe Drăgușin altfel pierdeți și top 6”. „Romero merită să fie ținut pe bancă pentru tot restul sezonului. Pa. Jucați-l pe Drăgușin”. „Drăgușin în 7 minute a jucat mai bine decât a făcut-o Romero tot meciul”, au fost câteva dintre mesajele suporterilor lui Spurs.

Cifrele lui Drăgușin din Everton – Tottenham 2-2