Alvaro Morata, salvatorul lui Juventus: a marcat în prelungirile cu Ferencvaros! Ronaldo, golul 131 în Liga Campionilor | VIDEO

Cristiano Ronaldo a egalat pentru Juventus în meciul cu Ferencvaros, din etapa a patra a grupelor din Liga Campionilor. În ciuda cifrelor incredibile ale portughezului, eroul partidei a fost Alvaroa Morata, care a adus victoria în prelungirile meciului.

Juventus câștigă cu 2-1 cu Fernavaros și evită la limită un rezultat rușinos. Maghiarii au deschis scorul prin Uzuni (Min 19 – VIDEO AICI), dar nu au putut rezista până la final.

Juventus și Barcelona continuă cursa umăr la umăr în grupele Ligii Campionilor. Italienii au avut însă de tras, după ce ungurii au deschis scorul la Torino, prin Uzuni.

Ronaldo a egalat printr-un șut cu stângul (Min. 35 – VIDEO AICI). Portughezul ajunge astfel la noi cifre amețitoare în Liga Campionilor.

Starul lui Juventus are 131 de goluri marcate în 172 de meciuri.

Alvaro Morata a furat însă prim-planul încă o dată. Spaniolul a adus victoria în prelungirile partidei, cu un gol cu capul, marcat în urma centrării perfecte a lui Cuadrado (Min90+2 – VIDEO AICI).

În celălalt meci al grupei, Dinamo Kiev și Mircea Lucescu nu au rezistat în fața Barcelonei, deși catalanii au venit în Ucraina fără Messi.

Dest și Braithwaite l-au făcut uitat pe starul argentinian cu două premiere.

Juventus are 9 puncte după 4 meciuri și este caificată din grupe, alături de liderul Barcelona, care a adunat 12 puncte.

Dinamo Kiev și Ferencvaros sunt la egalitate, pe ultimul loc, cu un singur punct adunat.

ECHIPELE DE START:

Juventus: Szczesny – Cuadrado, Danilo, De Ligt, Alex Sandro – Mc Kennie, Bentancur, Arthur, Bernardeschi – Dybala, Ronaldo

Radu Drăgușin este rezervă

Ferencvaros: Dibusz – Lovrencsics, Blazic, Divali, Frimpong, Heister – Siger, Somalia – Zubkov, Uzuni, Nguen

Publicat: 25 11. 2020, 00:18
Actualizat: 25 11. 2020, 00:24