Allegri după eșecul cu Napoli: „AC Milan a făcut cel mai bun meci al sezonului”

Antrenorul echipei AC Milan, Massimiliano Allegri, a declarat că jucătorii săi au făcut „cel mai bun meci al sezonului”, în ciuda eșecului cu Napoli, scor 1-2, de duminică, din etapa a patra a campionatului Italiei, informează AFP.

„Am jucat cel mai bun meci al sezonului, am avut multe ocazii. Jurnaliștii au spus că la Torino (2-2) am avut noroc, acum am avut ghinion”, a declarat Allegri.

El a recunoscut însă că AC Milan a primit prea multe goluri, „șapte de la începutul sezonului, aproape două goluri pe meci”.

Formația AC Milan a fost învinsă, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (1-0), de echipa Napoli, în ultimul meci al etapei a patra a campionatului Italiei. Golurile învingătorilor au fost marcate de Britos ‘6 și Higuain ’54. Pentru AC Milan a înscris Balotelli, în minutul 90+1. În minutul 61, Mario Balotelli a ratat un penalti.