Alin Toșca a fost integralist în Betis – Valencia 0-0. Fostul fotbalist al FCSB a reușit o superintervenție în prima repriză: a salvat un gol ca și făcut, după o greșeală a colegilor din apărare

Real Betis a încheiat la egalitate, sâmbătă, meciul jucat pe teren propriu cu Valencia, scor 0-0, în etapa a 22-a din campionatul Spaniei. La formația gazdă, fundașul Alin Toșca, în vârstă de 24 de ani, a fost integralist.

Aflat la al doilea său meci în Primera Division, internaționalul român a avut o prestație sigură. Toșca s-a remarcat în minutul 38, când a respins mingea din fața porții goale, din săritură, după o eroare în defensiva formației sale.

captură foto: Dolce Sport

Real Betis: Adan – Piccini, Mandi, Pezzella, Toșca, Durmisi – Pardo, Petros (Martin 73), Ceballos – Alergria (Sanabria 74), Castro. Antrenor: Victor Sanchez.
Valencia: Alves – Montoya, Santos (Abdennour 57), Mangala, Gaya – Parejo, Suarez – Munir, Orellana (Cancelo 81), Nani – Mina (Zaza 64). Antrenor: Voro Gonzalez.

În urma acestui rezultat de egalitate, Real Betis se menține pe poziția a 13-a, cu 24 de puncte, în timp ce Valencia urcă un loc, până pe 15, cu 20 de puncte. Ambele echipe mai au, însă, de disputat câte o partidă restantă.

Pentru Real Betis urmează un meci în deplasare cu Granada, iar Valencia evoluează, pe teren propriu, cu Granada, în runda a 23-a din La Liga.

Publicat: 11 02. 2017, 16:03
Actualizat: 11 02. 2017, 16:07