„Albii” au fost aproape s-o comită din nou!** Valladolid – Real 2-3, gazdele au condus de două ori! Ronaldo, un nou meci fără gol

Real Madrid a tremurat serios la Valladolid, o echipă care a ținut să impună respect. Manucho Goncalves i-a trezit repede pe jucătorii lui Mourinho, cu un gol în minutul 7, însă Benzema a egalat după 5 minute.

Același Manucho a ținut să-i mai deseneze un rid pe chipul lui Mourinho și și-a adus din nou echipa în avantaj, în minutul 22. De notat că atacantul angolez este singurul jucător care a reușit o „dublă” în acest sezon contra Realului…cu excepția lui Messi. Până la această partidă, Manucho mai marcase de 4 ori în acest sezon de Primera Division.

Real a egalat din nou, chiar înainte de pauză, prin Ozil, după o pasă a lui Benzema. În partea a doua, Valladolid s-a ținut bine. Sergio Ramos a reușit să înscrie în minutul 65, însă arbitrul n-a fost de aceeași părere și a fluierat off-side. Reluările i-au dat dreptate lui Ramos și l-au enervat pe Mourinho.

Până la urmă, golul a venit în minutul 72. Ronaldo l-a lăsat pe Ozil să execute o lovitură liberă, iar neamțul a marcat cu un șut superb, bară transversală-gol. Real Madrid s-a impus cu 3-2 până la urmă, însă lasă impresia că gâfâie la ritmul impus de Barcelona, iar titlul pare acum imposibil.

Publicat: 08 12. 2012, 22:53
Actualizat: 08 12. 2012, 22:55