Al Ittihad, echipa antrenată de Victor Pițurcă, a pierdut din nou în Liga Campionilor Asiei. Sânmărtean a dat o pasă de gol

Al Ittihad, echipa antrenată de Victor Pițurcă, la care evoluează și internaționalul român Lucian Sârmărtean, a pierdut, pe teren propriu, scor 1-2, meciul cu Al Nasr, în etapa a treia din faza grupelor Ligii Campionilor Asiei.

Atacantul formației din Al Nasr, Nilmar a deschis scorul în minutul 1, însă gazdele de la Al Ittihad au revenit, după un gol marcat de golgheterul Riva, din pasa lui Sânmărtean, în minutul 13. Oaspeții din Emiratele Arabe Unite au stabilit scorul final în minutul 74, prin același Nilmar.

Lucian Sânmărtean a început meciul ca titular, dar a fost înlocuit în minutul 76, cu Mukhtar Fallatah. Echipa antrenată de Victor Pițurcă ocupă ultimul loc în grupa A din Liga Campionilor Asiei, cu două puncte, și va juca următoare partidă, în Emiratele Arabe Unite, pe terenul celor de la Al Nasr, liderul grupei, cu șase puncte.

Publicat: 15 03. 2016, 22:24
Actualizat: 15 03. 2016, 22:25