Adversara CFR-ului din Europa League a suferit prima înfrângere din acest sezon. Cât s-a încheiat Rennes – Nice

Echipa Rennes, din Franța, formație cu care se va înfrunta CFR Cluj în grupele Ligii Europa, a pierdut meciul de duminică, 1 septembrie, jucat pe teren propriu, în etapa a patra din Ligue 1, în fața celor de Nice, scor 1-2.

Adversara campioanei României a primit cadou un gol. În minutul 25, Benitez a marcat în propria poartă, iar Rennes a preluat avantajul meciului jucat pe stadionul „Roazhon Park”. În repriza a doua, Nice a restabilit egalitatea prin penalty-ul transformat de Cyprien. Rezultatul final, 1-2, a fost stabilit în ultimele secunde ale partidei. În minutul 90+2, Coly a punctat în poarta apărată de Mendy și Nice a urcat pe locul trei în clasament, la egalitate de puncte cu Rennes, Angers și PSG, nouă puncte.

CFR Cluj, Rennes, Celtic și Lazio fac parte din grupa E din Europa League, iar întâlnirile dintre francezi și echipa lui Dan Petrescu vor avea loc pe 24 octombrie, în Franța, și pe 7 noiembrie, în Gruia.

Publicat: 01 09. 2019, 18:23
Actualizat: 01 09. 2019, 18:24