Adi Petre a scăpat de FCSB, dar are probleme și la Consenza, în Italia! Câte minute a prins la formația din Serie B

Chiar dacă selecționerul naționalei U21, Adi Mutu, are în continuare încredere în Adrian Petre (22 de ani), atacantul împrumutat de FCSB la Consenza, în Serie B, nu reușește să se impună în primul 11 nici la echipa italiană.

În ultimele trei partide ale lui Consenza, Petre a jucat doar 45 de minute. În ultimul meci, împotriva lui Lecce, scor 1-1, atacantul român a fost rezervă neutilizată.

Adi Petre și-a dorit cu orice preț să scape de FCSB, unde Gigi Becali i-a făcut zile negre. El a acceptat prima ofertă apărută, fiind împrumut pentru un an la Consenza.

Adi Petre are probleme și la Consenza! A prins doar 45 de minute pe teren de când a ajuns la formația din Italia

Adi Petre a fost titluar în prima partidă de la Consenza, cu Cittadella, scor 1-1, însă a fost înlocuit la pauză. Ulterior au urmat două etape în care a fost rezervă neutilizată: cu Reggina (0-0) și Lecce (1-1).

După primele cinci etape din Serie B, Consenza are cinci rezultate de egalitate și ocupă locul al zecelea. În etapa următoare, lupii calabrezi vor evolua pe trenul celor de la Chievo.

Adi Petre a fost la un pas să revină la UTA

Adi Petre a mai avut posibilitatea de a se întoarce la UTA. Echipa arădeană a făcut tot posibilul pentru a-l aduce pe atacant înapoi, însă impresarul vârfului n-a fost convins de această variantă, Cătălin Sărmășan având relații foarte bune în Italia.

Publicat: 26 10. 2020, 00:34