Accidentare horror în Premier League! VIDEO | Hugo Lloris și-a rupt mâna în ultima etapă

Portarul lui Tottenham, Hugo Lloris (32 de ani), s-a accidentat, sâmbătă, în minutul doi al partidei cu Brighton.

Accidentarea lui Lloris a avut loc după ce portarul a respins un şut trimis de fundaşul lui Brighton, Dan Burn. După ce a respins balonul, Hugo Lloris a aterizat într-o poziţie neobişnuită pe mâna stângă. Partida a fost întreruptă câteva minute, după care Lorris a fost înlocuit cu Paulo Gazzaniga.

La câteva momente de la accidentarea lui Lloris, Maupay a înscris primul gol pentru Brighton. În minutul 32, Connolly a dus scorul la 2-0. Brighton s-a impus în final cu 3-0.

În urma acestui succes, Brighton urcă momentan pe locul 12 în clasament, cu 9 puncte după primele 8 etape. De partea cealaltă, Totteham rămâne pe locul 6, cu 11 puncte.

Publicat: 05 10. 2019, 17:04