Abramovich zâmbește din nou, după ce a scăpat de Mourinho! VIDEO | Cum a „sărbătorit” miliardarul rus primul gol marcat la seniori de unul dintre cei mai promițători puști de la Chelsea

Chelsea Londra s-a calificat fără probleme în Turul 4 al Cupei Angliei, după ce a învins, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (1-0), formația Scunthorpe United, din liga a treia.

A fost o victorie obținută ușor de campiona en-titre a Angliei, grație golurilor marcate de Diego Costa ’13 și Loftus-Cheek ’69, iar patronul Roman Abramovich a urmărit mulțumit prestația echipei sale.

Chelsea a ajuns astfel la a cincea partidă fără înfrângere după demiterea lui Jose Mourinho, iar miliardarul rus are toate motivele să sărbătorească, mai ales că puștiul Ruben Loftus-Cheek (19 ani) și-a trecut primul gol la seniori. Mijlocașul englez a intrat pe teren în repriza a doua a partidei, în locul lui Oscar, și a făcut 2-0 în minutul 68, din pasa lui Azpilicueta.