„A venit momentul să revină Joe Hart!” VIDEO – Nu autogolul cu WBA i-a semnat sentința lui Panti! Faza pentru care fanii lui City cer schimbarea

Manchester City a câștigat pe terenul lui WBA, cu 3-2, în etapa a 14-a din Premier League

Costel Pantilimon a fost iarăși titular în poarta „cetățenilor” în victoria obținută în deplasare  de eleveii lui Manuel Pellegrini, 3-2 la West Brom. City a condus cu 3-0 până în minutul 85, atunci când Kolarov a trimis o minge în Pantilimon, iar din picioarele românului  balonul a intrat în poartă. Scorul final a fost însă stabilit în minutul 94, când Victor Anichebe a pivotat pe lângă Demichelis și a înscris pe colțul scurt. Acesta a fost momentul în care fanii lui Manchester City l-au cerut înapoi între buturi pe Joe Hart, considerând că Pantilimon a gafat la golul încasat de fotul atacant al lui Everton.

În urma acestui rezultat, Manchester City a rămas pe poziția a treia în Premier League, cu 28 de puncte, la 6 în spatele liderului Arsenal

Publicat: 05 12. 2013, 12:32
Actualizat: 05 12. 2013, 12:33