A uimit Turcia, dar a pierdut cu echipa de pe locul 13! Șumudică simte pentru prima dată gustul înfrângerii | VIDEO cu golul lui Torje

Mijlocașul Gabriel Torje a marcat unicul gol al meciului pe care Karabukspor l-a câștigat, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (0-0), în fața formației Kayserispor, echipa pregătită de Marius Șumudică, în etapa a opta din campionatul Turciei.

Torje, care a fost integralist, a înscris în minutul 77, după ce a reluat, din interiorul careului, o pasă primită de la Ilhan Depe, și a ajuns la trei goluri marcate în acest sezon.

Karabukspor a jucat în inferioritate numerică din minutul 57, din cauza eliminării fundașului Paul Papp, pentru două cartonașe galbene.

La gazde, mijlocașii Cristian Tănase și Gheorghe Grozav au fost de asemenea titulari și au evoluat până în minutul 64, respectiv 74, când au fost înlocuiți. De cealaltă parte, portarul Silviu Lung Jr. a apărat tot meciul la Kayserispor, iar fundașul Cristian Săpunaru a fost doar rezervă.

A fost a doua victorie stagională pentru Karabukspor, care a urcat patru poziții în clasament, până pe 13.

Kayserispor se menține pe locul 3, cu 14 puncte, la egalitate cu ocupanta locului 2, Beșiktaș, și la cinci puncte în spatele liderului Galatasaray, care nu și-a jucat meciul de etapă.