A revenit căpitanul!** Puyol a jucat din nou pentru Barca, după o pauză de 110 zile

Fundașul Carles Puyol a fost introdus în partida cu AC Milan, sor 2-2, în minutul 67, preluând banderola de căpitan, pe care nu a mai avut ocazia să o poarte de acum 110 zile, când a suferit o acidentare.

Ultimul meci pe care Puyol l-a jucat pentru Barcelona a fost finala Champions League de pe Wembley, câștigată cu scorul de 3-1, însă atunci a jucat doar ultimele două minute ale partidei, apoi urmând un tratament lung pentru recuperarea după o accidentare la genunchi.

La intrarea pe teren, în meciul cu AC Milan, fundașul a fost ovaționat de un întreg stadion, iar banderola de căpitan i-a fost imediat încredințată de Xavi.

Sursa foto: fcbarcelona.cat

Publicat: 14 09. 2011, 09:46
Actualizat: 14 09. 2011, 10:39