A plecat de la Steaua pe ușa din dos, acum a debutat cu VICTORIE la Anorthossis!** Succesul lui Levi, umbrit de golul unui jucător ROMÂN

Roni Levi a plecat vineri de la Steaua, după egalul din Europa League cu AEK Larnaca, 1-1. Israelianul și-a anunțat demisia într-o conferință de presă, în care a afirmat că are mari regrete la despărțirea de roș-albaștri.

Cu toate acestea, Levi nu a stat prea mult pe gânduri și, sâmbătă, a semnat un contract pe un an, cu opțiune de prelungire pe încă unul, cu ciprioții de la Anorthossis Famagusta.

Antrenorul a debutat cu o victorie la noua sa formație, scor 3-1, în deplasarea de la Alki Larnaca. Golurile au fost reușite de Konstantinou (2) și Okkas. Pentru gazde a redus din handicap Dragoș Firțulescu în minutul 90. După 5 etape, Anorthossis are 10 puncte în campionatul cipriot.

Roni Levi nu a luat loc pe bancă, ci a stat în tribună la această partidă. Noii săi elevi au fost conduși de secundul israelianului.

Publicat: 02 10. 2011, 19:54
Actualizat: 02 10. 2011, 19:57