A marcat primul gol pentru Ajaccio, dar a ratat trei ocazii de singur cu portarul!** Reacția lui Mutu imediat după meci: declarația după care suporterii îl vor iubi necondiționat

Ajaccio a obținut doar o remiză în deplasarea de la Lorient, scor 4-4, deși la pauză oaspeții conduceau cu 4-1. Adrian Mutu a fost înger și demon pentru echipa sa, românul reușind să înscrie primul gol în culorile lui Ajaccio, dar sărbătoarea i-a fost stricată de rezultatul final.

În actul secund, Mutu a ratat trei mari ocazii din postura de singur de portarul, iar gazdele au reușit să revină și să egaleze în ultimul minut de prelungiri.

În ciuda rezultatului, Mutu nu și-a pierdut entuziasmul și le-a mulțumit fanilor pentru susținerea acordată.

„Așa cum am promis dedic acest gol în special fanilor lui Ajaccio. Mulțumesc și tututor celor care m-au susținut. Mulțumesc tuturor”, a fost mesajul postat de Adrian Mutu pe contul său de Twitter.

După 10 meciuri jucate, Ajaccio se află pe locul 13 cu 11 puncte acumulate.

Publicat: 28 10. 2012, 18:11
Actualizat: 28 10. 2012, 18:17