A fost seara românilor în Europa!** Mutu a înscris pentru Ajaccio după ce Maxim a marcat pentru VfB Stuttgart

Week-end-ul ăsta le priește românilor. După ce Maxim a marcat în poarta campioanei Germaniei, Borussia Dortmund, și Adrian Mutu a reușit să înscrie.

„Briliantul” a marcat în etapa a 30-a din Ligue 1 în partida cu Toulouse. Mutu a înscris în minutul 42 reușind să ducă scorul la 2-2. Zebina și-a marcat un autogol în minutul 18, apoi Capoue (min. 25) și Tabanou (min. 32) i-au readus în avantaj pe oaspeții de la Toulouse. Atacantul român a stabilit însă scorul la pauză prin reușita sa.

Din păcate pentru Ajaccio, Toulouse s-a impus în cele din urmă: Capoue a reușit „dubla” din penalty în minutul 79. După acest rezultat Ajaccio rămâne pe locul 13 cu 33 de puncte, în timp ce Toulouse adună 41 de puncte și se clasează pe poziția a 11-a.

Publicat: 30 03. 2013, 22:36
Actualizat: 30 03. 2013, 22:57