A fost eliminat în mai puțin de 60 de secunde după faza asta!** VIDEO Moment ciudat la derby-ul dintre Boca și Corinthians

Boca Juniors s-a impus cu 1-0 în meciul tur al optimilor Copei Libertadores, în partida cu cei de la Corinthians. Blandi a marcat unicul gol în minutul 59, dar eroul partidei a Ledesma.

Pablo Martin Ledesma a fost trimis pe teren în minutul 63, dar în doar 20 de minute a reușit să iasă în evidență. Mai întâi a marcat un gol, însă a primit un cartonaș galben pentru asta: a înscris din poziție de off-side și s-a bucurat scoțându-și tricoul. Afectat de decizia arbitrilor, Ledesma a comis un fault dur un minut mai târziu și a primit și cel de-al doilea cartonaș așa că în minutul 84 a părăsit terenul de joc.

Returul dintre cei doi giganți ai Americii de Sud se va disputa pe 16 mai.

Publicat: 02 05. 2013, 11:22
Actualizat: 02 05. 2013, 11:23