A fost decisiv și i-a cucerit pe ‘canari’ din primul meci! „Vivace, dinamic, excelent”. Ce spune antrenorul lui Nantes de Bănel

Antrenorul echipei FC Nantes, Michel Der Zakarian, l-a lăudat, duminică, la postul BeIN SPORT, pe românul Bănel Nicoliță, spunând că aduce varietate jocului formației sale și că este dinamic și excelent din punct de vedere tehnic, informează le10sport.com.

„Bănel este un fotbalist care aduce varietate jocului nostru, prin vivacitatea sa. El este dinamic, excelent din punct de vedere tehnic”, a spus Der Zakarian.

Formația FC Nantes a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa Sochaux, într-un meci din campionatul Franței. Nicoliță a intrat pe teren în minutul 68, iar în minutul 76 a executat o lovitură liberă de la 30 de metri lateral dreapta, în urma căreia mingea a fost trimisă în poarta oaspeților de Djordjevici.