A apărat un penalty în fața lui Ronaldo, dar s-a ales cu un picior în ghips!** Willy Caballero, forțat să ia o pauză după meciul cu Real Madrid

Real Madrid s-a impus cu 6-2 în partida cu Malaga și a amânat din nou sărbătoarea Barcelonei, dar diferența de scor reușită de „galactici” în fața revelației din acest sezon al Ligii Campionilor putea fi chiar mai mare dacă portughezul Ronaldo nu ar fi ratat un penalty.

De fapt, eroul acelei faze a fost argentinianul din poarta andaluzilor, Willy Caballero, care a lăsat în mod inspirat un picior în spate și a scos incredibil mingea trimisă cu forță de starul lusitan. Intervenția sud-americanului nu s-a lăsat fără urmări, acesta având nevoie de îngrijiri medicale după ce glezna i-a fost dată peste cap. Caballero a încercat apoi să continue jocul, dar peste alte câteva minute nu a mai putut suporta durerea și a fost înlocuit de Kameni. Medicii au confirmat după meci că portarul are glezna luxată și că trebuie să ia o perioadă de repaus.

Astfel, goalkeeperul Malagăi a devenit incert pentru partida din etapa viitoare, cu Sevilla, alături de Martin Demichelis și de Sergio Sanchez. În schimb, vor reveni Jesus Gamez și Weligton, care nu au putut juca împotriva lui Real Madrid din cauza suspendărilor.

Publicat: 09 05. 2013, 18:14
Actualizat: 09 05. 2013, 20:08