13 minute de coșmar! Barcelona a remizat cu Deportivo, 2-2, după ce în minutul 77 conducea cu 2-0. Messi a înscris din lovitură liberă

Ultimul meci al Barcelonei înainte de plecarea la Campionatul Mondial al Cluburilor s-a terminat cu un egal surprinzător, 2-2 pe teren propriu cu Deportivo La Coruna, în etapa a 15-a din Primera Division.

În lipsa lui Neymar, dar cu Messi și Suarez pe teren, echipa lui Luis Enrique a intrat în avantaj la pauză, după un gol superb al superstarului argentinian, care a înscris în minutul 39, din lovitură liberă. Același Messi a pasat decisiv în minutul 62, iar Rakitic a dus scorul la 2-0 cu un șut superb. Pe final, Barca a scăpat inexplicabil printre degete cele trei puncte.

Perez a redus diferența pentru Depor în minutul 77, în timp ce Bergantinos a egalat în minutul 86, din pasa marcatorului primului gol. Catalanii nu au mai avut timp pentru a înscrie din nou, astfel că au risipit un punct care părea deja câștigat.

Barca pleacă la CM al Cluburilor din poziția de lider în Spania, unde a acumulat 35 de puncte în 15 etape. O victorie a lui Atletico ar aduce-o pe echipa lui Diego Simeone la egalitate cu Barcelona.

Publicat: 12 12. 2015, 19:13
Actualizat: 12 12. 2015, 19:14