„Batjocură totală pentru Barcelona”. Fotbalistul care i-a scos din minți pe fanii catalani după o reacție deplasată la un post tv | VIDEO

Fostul atacant englez Peter Crouch i-a revoltat pe foarte mulți suporteri ai celor de la FC Barcelona.

Jurnaliștii spanioli au scos la iveală un clip de câteva secunde de la postul britanic BT Sport, în pauza meciului de la Munchen, când Bayern avea deja un avantaj de 2-0 contra Barcelonei.

Peter Crouch (40 de ani), care a jucat atât pentru naționala Albionului și pentru cluburi precum FC Liverpool și Tottenham, a fost întrebat după primele 45 de minute dacă Barcelona are vreo șansă să revină în repriza secundă.

„Batjocură totală pentru Barcelona”. Fotbalistul care i-a scos din minți pe fanii catalani după o reacție de prost gust

„Hmmm, nu!”, a fost reacția celui poreclit  „RoboCrouch”, care a izbucnit într-un râs isteric.

„Batjocură totală la televiziunea engleză în privinţa revenirii Barcelonei la pauză”, titrează cei de la As, jurnaliştii spanioli negustând reacţia lui Crouch, devenită virală.

FC Barcelona a fost eliminată din Liga Campionilor la fotbal, după ce a fost învinsă de Bayern cu scorul de 3-0, miercuri seara, la Munchen, într-un meci din Grupa E a competiţiei, arbitrat de românul Ovidiu Haţegan.

Bayern, care a încheiat cu punctaj maxim, la fel ca şi Liverpool şi Ajax, s-a impus prin golurile marcate de Thomas Muller (34), Leroy Sane (43), Jamal Musiala (62). Catalanii vor continua în Europa League.

Cine s-a calificat în optimile de finală?

În schimb, Benfica a reuşit calificarea în optimi, după 2-0 acasă cu Dinamo Kiev, echipă antrenată de Mircea Lucescu. Ucraineanul Roman Iaremciuk a marcat primul său gol în Champions League (16), chiar împotriva campioanei Ucrainei. Al doilea gol al „vulturilor” a fost înscris de Gilberto (22).

În optimile de finală ale Ligii Campionilor s-au calificat: Manchester City, PSG, Liverpool, Atletico Madrid, Ajax, Sporting Lisabona, Real Madrid, Inter Milano, Bayern Munchen, Benfica Lisabona, Manchester United, Lille OSC, RB Salzburg, Juventus Torino, Chelsea Londra. Lista va fi completată de Atalanta sau Villarreal.

Vor continua în Europa League următoarele formaţii: RB Leipzig, FC Porto, Borussia Dortmund, Sheriff Tiraspol, FC Barcelona, Sevilla, Zenit Sankt Petersburg şi Villarreal sau Atalanta.

Publicat: 09 12. 2021, 12:42
Actualizat: 09 12. 2021, 13:14