Barcelona a făcut instrucție cu Huesca! Leo Messi și Antoine Griezmann, goluri de pe altă planetă | VIDEO

Barcelona's Argentinian forward Lionel Messi scores his team's fourth goal during the Spanish League football match between Barcelona and SD Huesca at the Camp Nou stadium in Barcelona on March 15, 2021.,Image: 597783755, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no

Barcelona a făcut instrucție cu Huesca, în campionat. Leo Messi și Antoine Griezmann au înscris două goluri de pe altă planetă!

Tabela de marcaj a fost deschisă de Leo Messi, în minutul 13. Iar, 22 de minute mai târziu, Griezmann a majorat avantajul de pe tabelă. Ulterior, scorul final a fost dus la 4-1, golurile fiind marcate de Rafael Vicente, Oscar Mingueza și Leo Messi.

După acest rezultat, Barcelona urcă pe locul 2 din LaLiga, cu 59 de puncte obținute după 27 de meciuri jucate.

Barcelona dă de pământ cu Huesca

Leo Messi a reușit un gol senzațional, în minutul 13 al partidei cu Huesca. Acesta a șutat puternic din afara careului advers, iar mingea s-a dus ca un glonț în vinclul porții apărate de goalkeeper-ul Fernandez.

22 de minute mai târziu, Antoine Griezmann a venit cu un alt șut „extraterestru”, din afara careului, trimițând mingea direct în plasa lui Huesca.

Noul președinte Joan Laporta vrea ca Julian Nagelsmann să antreneze FC Barcelona din sezonul următor

Managerul celor de la RB Leipzig, Julian Nagelsmann, este principalul favorit al noului președinte de pe Camp Nou, Joan Laporta, la postul de antrenor al celor de la FC Barcelona, din sezonul viitor.

Conform spaniolilor de la Cadena SER, președintele catalanilor Joan Laporta respectă și apreciază munca depusă de tehnicianul olandez Ronald Koeamn, dar nu crede că este persoana potrivită pentru a conduce noul proiect de la FC Barcelona.

Trebuie amintit faptul că Ronald Koeman are contract cu Barcelona până în vara lui 2022, ceea ce presupune plata unei compensații financiare, în cazul terminării înțelegerii sale înaintea termenului de expirare.

De cealaltă parte, Julian Nagelsmann este unul dintre cei mai la modă manageri de pe scena actuală a fotbalului mondial, care a reușit să îi ducă pe cei de la RB Leipzig până în semifinalele ediției trecute a UEFA Champions League.

Publicat: 15 03. 2021, 23:46
Actualizat: 16 03. 2021, 00:07