Ar putea fi bomba anului! Leo Messi la Manchester City? Englezii sunt gata să plătească oricât este nevoie pentru starul argentinian

Manchester City speră că va semna cu Lionel Messi, după umilința suferită de Barcelona în duelul cu Bayern, din sferturile de finală ale UCL.

Conform BBC și Mirror, City este pregătită să ofere orice sumă este cerută pe argentinian pentru a-l aduce din nou sub comanda lui Pep Guardiola.

Manchester City poate profita de criza în care se află Barcelona

Englezii pot profita de criza în care a ajuns formația de pe Camp Nou, după ce Barcelona a ratat câștigarea titlului în fața lui Real Madrid și a fost umilită, cu scorul de 2-8, de Bayern.

Manchester City ar putea plăti peste 100 de milioane de euro pe starul argentinan. În prezent, el este cotat la 112 milioane de euro pe piața de transfer, conform Transfermarkt, însă suma care poate fi cerută pe acesta ar putea fi una mai mare.

Barcelona – Bayern 2-8

Bayern Munchen a făcut spectacol total la Lisabona, iar nemții nu concep să rateze cucerirea Ligii Campionilor, după 2-8 cu Barcelona.

Catalanii au suferit o umilință istorică, după un meci de coșmar, în care și Ter Stegen a prins o zi neagră. Portarul Barcelonei a luat patru goluri în prima repriză, una în care am consemnat și autogolul lui Alaba.

Suarez a marcat după pauză, însă Barcelona a sperat doar puține minute într-o revenire spectaculoasă. Kimmich a lămurit lucrurile cu golul de 5-2, Lewandowski a marcat golul 6, iar Coutinho a reușit dubla pe final, fără să se bucure însă pentru golurile înscrise în poarta Barcelonei.

De menționat că e pentru prima oară din sezonul 2004-2005 când Leo Messi sau Cristiano Ronaldo ratează semifinalele Ligii Campionilor.

Primul mega-star de la Barcelona care și-a anunțat plecarea după catastrofa cu Bayern

Gerard Pique este gata să plece de pe Camp Nou, în urma catastrofei din meciul cu Bayern. Ajuns la vârsta de 33 de ani, Gerard Pique a venit în 2008 la Barcelona, după ce a luat Premier League și Liga Campionilor cu Manchester United.

„Dacă este nevoie de sânge nou la Barcelona, eu mă ofer să plec. Sunt primul care face asta! A fost un joc oribil, iar senzația pe care am trăit-o îngrozitoare. Trebuie să ne schimbăm din toate punctele de vedere. Nu suntem în stare să facem față în Europa. E o rușine, nu putem să jucăm în Europa în halul acesta. Clubul are nevoie de schimbări și nu vorbesc doar despre jucători sau antrenor”, a spus Pique, la finalul partidei de la Lisabona.

Publicat: 16 08. 2020, 11:42
Actualizat: 16 08. 2020, 12:21