Andreea Hanca a fost șefă de galerie la derby-ul jucat de soțul ei, Sergiu! Blonda a „explodat” și a fost imediat filmată de toate televiziunile!

Cracovia a remizat cu locul 1 din Polonia, Pogon Szczecin, iar Sergiu Hanca a pasat decivi la golul echipei sale. Soția fotbalului român, Andreea, a făcut un adevărat spectacol în tribune, fiind filmată de televiziunile poloneze, dar și de suporterii prezenți la Derby-ul care a fost umplut de tensiune și cu jandarmi intrați pe teren!

Sergiu Hanca (29 de ani) este căpitanul Cracoviei și unul dintre cei mai importanți fotbaliști ai echipei poloneze din ultimii ani! Acesta a devenit idolul suporterilor, dar și soția lui, Andreea, este în aceeași ipostază. Acesta merge la toate meciurile lui Sergiu și îl susține, iar firea sa vulcanică o face să fie interesantă și pentru televiziuni și suporteri.

Cea mai nouă ispravă a frumoasei blonde a fost ieri! În momentul în care echipa soțului a marcat, Andreea s-a urcat pe gard și a „explodat” de fericire, fiind filmată de toate televiziunile!

Andreea Hanca e foarte iubită de suporterii Cracoviei

Cracovia a remizat ieri cu liderul din prima ligă, Pogon Szczecin 1-1, golul egalizator fiind marcat de Rivaldinho, din assist-ul lui Hanca în minutul 90+5. Reușita a stârnit o adevărată revoluție pe stadion, iar Andreea Hanca a explodat în tribune, fiind filmată de toate televiziunile de pe stadion.

Interesant este că Rivaldinho și Hanca au mai fost colegi la Dinamo, în sezonul în care ”câinii roșii” au reușit cele mai bune performanțe din era Negoiță, 2017/2018.

Conflict cu suporteri veniți din Olanda

Rivalitatea dintre Cracovia și Pogon este atât de mare încât meciul s-a jucat într-o atmosferă extrem de tensionată! La partidă au participat și suporteri din Olanda. Suporterii Cracoviei sunt înfrățiți cu fanii celor de la Ajax Amsterdam, iar pentru cei de la Pogon au venit ultrașii lui Feyenoord.

17 goluri în 95 de partide a marcat Hanca pentru Cracovia, în prima ligă poloneză

Meciul chiar a fost oprit mai multe minute, iar forțele de ordine au dat cu gaze lacrimogene pentru a potoli ultrașii. Ultimele 30 de minute s-a jucat cu jandarmi însoțiți de câini, chiar pe marginea terenului!

Sergiu Hanca a ajuns la Cracovia în 2019 și este la al patrulea sezon în Polonia