Alexandru Maxim, debut spectaculos pentru Gaziantep! A reușit ”dubla” în fața liderului din Turcia și a contribuit la un alt gol | VIDEO

Alexandru Maxim a semnat cu Gaziantep în urmă cu câteva zile, iar Marius Șumudică a decis să se bazeze pe serviciile mijlocașului român chiar în partida cu liderul Sivasspor, scor 5-1, iar acesta nu l-a dezamăgit. Românul a reușit două goluri împotriva liderului din Turcia.

Alexandru Maxim a debutat spectaculos pentru Gaziantep

Alexandru Maxim a deschis scorul în minutul 4 al meciului pe care Gaziantep îl joacă pe teren propriu cu Sivasspor, în etapa 20 din Super Lig, sezonul 2019 – 2020. Mai mult, Alexandru Maxim a contribuit și la golul de 2-1 înscris de Gaziantep. Românul a avut o acțiune personală superbă, a driblat câțiva adversari, iar Demir a dus-o pe echipa lui Marius Șumudică în avantaj.

Asta nu e tot! Alexandru Maxim a reușit ”dubla” cu doar un minut înainte ca arbitru Kardesler să fluiere finalul primei reprize. Românul a primit o pasă excelentă de la Kayode și l-a învins pe Samassa fără probleme.

Un alt român titularizat de Marius Șumudică a fost Alin Toșca, iar din primul 11 al lui Gaziantep a făcut parte și Junior Morais.

Maxim a fost titular și a fost înlocuit în minutul 81 cu Ozer, care a marcat și el cinci minute mai târziu.

Echipele de start la Gaziantep – Sivasspor:

• Gaziantep:  Guvenc – Morais, Toșca, Kana, Ceylan – Djilobodi, Sousa – Vural, Maxim, Kayode – Demir
  • Sivasspor: Samassa – Ciftci, Appidangoye, Osmanpasa, Marcelo Goiano – Arslan, Aksoy – Kilinc, Yandas, Yesilyurt – Tatabare
Publicat: 02 02. 2020, 16:09
Actualizat: 02 02. 2020, 16:55