Aguero le-a dat emoții colegilor după ce a leșinat la pauza meciului cu Nigeria. Starea în care se află vedeta lui Guardiola

Vârful argentinian Sergio Aguero a fost transportat la spital în pauza meciului cu Nigeria, după ce a leșinat în vestiar, informează Sky Sports. Vedeta de pe Etihad se află acum în afara oricărui pericol.

Aguero a fost titular în partida de pregătire de la Krasnodar. „Kun” a marcat pentru 2-0 în minutul 36, dar la pauză a fost înlocuit cu Benedetto. Ulterior, s-a aflat că jucătorul legitimat la Manchester City a leșinat în vestiar, la finalul primelor 45 de minute. Transportat de urgență la un spital local, Aguero și-a recuperat cunoștința, după care a fost supus unor teste de rutină. Între timp, argentinianul a fost externat, iar medicii i-au permis să zboare înapoi în Anglia.

Argentina a controlat partida cu Nigeria până spre finalul primei reprize, când Iheanacho a redus din diferență. În partea a doua, africanii au preluat controlul partidei, spre surprinderea tuturor. Iwobi, Idowu și din nou Iwobi au punctat pentru 4-2. A fost a doua înfrângere suferită de „Albicelestes” în istoria confruntărilor cu Nigeria.

Publicat: 15 11. 2017, 09:27
Actualizat: 15 11. 2017, 09:28