A gândit-o Marius Șumudică? Românul a privit din tribune faza zilei din Turcia! Golul genial prin care Gaziantep a remizat dramatic cu Trabzonspor | VIDEO

Marius Șumudică nu a putut lua loc pe banca de rezerve la meciul cu fostul lider din SuperLig, Trabzonspor. Românul a privit din tribune cum echipa lui a egalat la o fază în care până și oaspeții au fost surprinși. În cele din urmă, partida s-a terminat dramatic: oaspeții au marcat în minutul 92, dar golul a fost anulat prin decizia VAR.

Gaziantep a avut meci mare cu Trabzonsport, în etapa a 24-a din prima ligă din Turcia. Marius Șumudică nu a putut lua loc pe bancă, din cauza unui cartonaș galben primit în etapa trecută, cu Goztepe, terminat la egalitate, 1-1. Românul a fost nevoit să urce în tribune pentru meciul cu fostul lider din Super Lig.

Oaspeții au deschis scorul în minutul 22, prin Ekuban, care a reluat cu capul o centrare din partea dreaptă, la o greșeală a apărării gazdelor. Gaziantep a egalat însă în minutul 53, prin Olarenwaju Kayode. Acesta a adus bucuria pentru cei din tribune tot în urma unei lovituri de cap. (VIDEO AICI)

Faza prin care Gaziantep a egalat a surprins însă întreaga asistență. Unul dintre jucătorii lui Șumudică s-a dus în afara terenului și și-a sprijinit capul pe unul dintre panourile publicitare din spatele porții adverse. Jucătorii lui Marius Șumudică au profitat de neatenția oaspeților și au executat rapid lovitura de colț.

Mingea a ajuns chiar la Oguz Ceylan, cel care ieșise în afara terenului, dar care a revenit rapid în joc în momentul în care acesta a fost reluat. Ceylan a centrat perfect, iar Kayode a adus egalarea.

Finalul a fost dramatic! Oaspeții au dat lovitura în minutul 92, prin Anthony Nwakaeme, fostul jucător din Liga 1. Golul a fost anulat, însă, prin decizie VAR.

Gaziantep – Trabzonspor s-a terminat 1-1. Echipa lui Marius Șumudică rămâne pe locul 9, cu 32 de puncte, în timp ce Trabzon are 49 de puncte și este la trei pași de liderul Basaksehir.

Publicat: 07 03. 2020, 17:49
Actualizat: 07 03. 2020, 18:06