Spectacol în etapa 27 din 2. Bundesliga! Un tânăr fotbalist a gafat încredibil | VIDEO

Duminică s-au jucat ultimele meciuri din etapa a 27-a din 2. Bundesliga. Partida zilei a fost cea dintre Kiel și Stuttgart, scor 3-2.

Gafa etapei!

În partida dintre Kiel și Stuttgart a avut loc și gafa etapei! În minutul 79, la scorul de 2-1 pentru gazde, tânărul Roberto Massimo (19 de ani), intrat pe teren cu 3 minute mai devreme în locul lui Mola, a comis-o grav!

Acesta a ratat pasa înapoi la portar și Atanga i-a luat mingea, iar la rândul său a pasat în dreapta pentru Lauberbach, care a înscris fără emoții. (Vezi VIDEO cu faza!)

Roberto Massimo s-a născut în Ghana, însă are cetățenie germană și italiană. Mijlocașul a început fotbalul la Bielefeld, însă de-a lungul timpului a fost împrumutat și la VfB Stuttgart.

Campionatul din liga secundă germană e condus de Bielefeld, care are 53 de puncte după 27 de partide, fiind urmată de Hamburger, cu 46 de puncte, și Stuttgart, cu 45 de puncte.

Descarcă aplicația cu cote nebune de la efortuna!