Veste uriașă pentru PSG! Kylian Mbappe s-a refăcut și este gata să „își arate colții” în meciul cu Atalanta

Golgheterul din Ligue 1, Kylian Mbappe, era cât pe ce să rateze meciul dintre Atalanta și PSG, din sferturile de finală din Champions League.

Atalanta – PSG se va juca miercuri, de la ora 22:00, iar partida poate fi văzută pe Digisport 1, cât și în format LiveText pe ProSport.ro.

Șeful de la PSG, Thoma Tuchel a dat de înțeles că Mbappe este cât se poate de pregătit să joace în meciul cu formația italiană, după ce s-a accidentat în partida cu Saint-Etienne!

Mbappe, pregătit să termine meciul pe teren după ce s-a accidentat

„Dacă nimic extraordinar nu se întâmplă, el va fi gata pentru meci. Suntem foarte încântați că el este alături de grup și că există posibilitatea ca el să termine meciul pe tern”, a spus Tuchel, conform Goal.com.

Kylian Mbappe, accidentare gravă în meciul cu Saint-Etienne!

Kylian Mbappe are parte de un veritabil coșmar! Starul lui PSG s-a accidentat serios în finala Cupei Franței, cu Saint-Etienne. Internaționalul francez a suferit o accidentare serioasă în duelul cu Perrin, care a văzut direct cartonașul roșu.

Atacantul campioanei Franței a ieșit în lacrimi de pe teren, gândindu-se că ar putea rata meciul cu Atalanta.

Super jucătorul lui PSG a fost schimbat cu Sarabia în minutul 33, la scorul de 1-0 pentru PSG, care a deschis scorul prin brazilianul Neymar.

Atacantul lui PSG a încercat să continue, a stat câteva minute pe teren, dar problemele la gleznă l-au împiedicat să mai joace în finala Cupei Franței.

Gestul lui Loic Perrin este unul inexplicabil, mai ales că fotbalistul a anunțat deja că meciul cu PSG este ultimul al carierei pentru el. Ajuns la 34 de ani, fundașul care a jucat pentru reprezentativele de tineret ale Franței este un adevărat simbol pentru Saint-Etienne, singurul club pe care l-a bifat în carieră.

Campion cu Monaco în sezonul 2016-2017, Kylian Mbappe a luat trei titluri cu PSG, ultimul după ce campionatul Franței a fost întrerupt, în pandemie de coronavirus.

PSG s-a impus în final cu 1-0 și a câștigat Cupa Franței.

Publicat: 12 08. 2020, 21:14
Actualizat: 12 08. 2020, 21:16