Scandal pe Arena Națională! Fanii FCSB și-au atacat rivalii cu petarde. Noi incidente la pauza partidei | VIDEO

Conflict intre suporteri si stewarzi in timpul meciului de fotbal dintre Dinamo Bucuresti si FCSB, din etapa a XXV-a a Ligii 1, disputat pe Arena Nationala, duminica, 16 februarie 2020. ALEXANDRU DOBRE/ MEDIAFAX FOTO

Alertă la meciul Dinamo-FCSB. Suporterii roș-albaștrii au trimis petarde în sectorul fanilor formației adverse.

(Dinamo-FCSB 2-1) A fost tensiune pe „Arena Națională” cu câteva minute înainte de startul partidei. Din sectorul fanilor FCSB au ajuns petarde în tribuna dinamovistă. Susținătorii oaspeților au încercat și să forțeze intrarea în sectorul advers, unde se aflau fanii de la „Sud Dinamo”.

Cei de la firma de securitate s-au simțit depășiți de situație, iar jandarmii au ajuns în zonă. Deocamdată nu au fost probleme serioase.

Este primul meci, după patru ani, în care suporterii din „Peluza Nord” sunt prezenți la un meci al formației FCSB. Susținătorii formației vizitatoare au avut la dispoziție 8.200 de bilete, dar nu au fost cumpărate toate.

Dinamoviștii au ripostat și au trimis torțe în sectorul susținătorilor echipei adverse.

Din tribune s-a aruncat cu petarde, iar Florinel Coman a ezitat câteva secunde înainte să execute o lovitură de la colț. Crainicul stadionului a făcut mai multe apeluri de la stația de amplificare și le-a cerut fanilor să aibă un comportament sportiv.

Și la pauză au fost probleme în galeria FCSB. Jandarmii au intrat în dispozitiv și au format două cordoane.

Publicat: 16 02. 2020, 21:05
Actualizat: 17 02. 2020, 00:52