Sergio Ramos nu și-a putut ascunde nemulțumirea! Cum a fost surprins în tribune marele absent al meciului Manchester City – Real Madrid | FOTO

Sergio Ramos (34 de ani), marele absent al lui Real Madrid la meciul retur cu Manchester City, scor 1-2, din optimile de finală ale Ligii Campionilor, a fost trup și suflet alături de coechipieri.

Fundașul central al madrilenilor a privit meciul din tribună, fiind suspendat din cauza cartonașului roșu încasat în cadrul întâlnirii de pe teren propriu, încheiată cu victoria englezilor, scor 2-1.

Sergio Ramos, nemulțumit în tribună

Pe Etihad, Manchester City a deschis scorul încă din minutul 9, prin Sterling, dar Benzema a restabilit egalitatea în minutul 28 și prima repriză s-a încheiat la scorul de 1-1.

În partea secundă a jocului, Gabriel Jesus și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor, în minutul 68, după asisst-ul oferit în prima repriză lui Sterling.

După ce englezii au preluat din nou conducerea, Sergio Ramos s-a ridicat în picioare și nu și-a putut ascunde nemulțumirea. Ulterior, căpitanul lui Real Madrid a început să își încurajeze echipa și chiar să ofere indicații, vizibil îngrijorat că spaniolii vor rata calificarea în sferturile de finală ale Ligii Campionilor, ceea ce s-a și întâmplat.

Manchester City a câștigat meciul de pe teren propriu la același scor precum cel din tur, 2-1 în fața lui Real Madrid.

Publicat: 07 08. 2020, 23:44
Actualizat: 08 08. 2020, 00:03