Reacția surprinzătoare a lui Dennis Man după ce a fost schimbat cu Shirak. Unde s-a dus starul lui Gigi Becali de la FCSB

FCSB a trecut cu 3-0 de Shirak, însă atmosfera nu este una foarte bună în lotul roș-albaștrilor, care vor să ajungă în grupele Europa League, după ce anul trecut au părăsit competiția în play-off.

Dennis Man a pasat decisiv la golul lui Olaru, din prima repriză, a jucat destul de bine, însă arădeanul a avut o reacție surprinzătoare după ce a fost schimbat de Toni Petrea, la scorul de 2-0 pentru gazde.

Dennis Man, direct la vestiare după ce a fost schimbat cu Shirak

Dennis Man și-a surprins colegii după schimbare și a mers direct la vestiare. Starul lui Gigi Becali a fost șocat de faptul că Petrea l-a schimbat cu Moruțan, în minutul 78 al jocului din primul tur preliminar al Europa League.

Gestul lui Man a fost unul surprinzător și în condițiile în care Florin Tănase, schimbat și el de Toni Petrea pe finalul meciului cu Shirak, a rămas alături de colegi, deși Vînă a intrat în minutul 86 în meciul de pe Arena Națională.

Dennis Man este foarte dezamăgit că n-a fost convocat de Mirel Rădoi pentru meciurile României din Liga Națiunilor. Fotbalistul care speră să facă pasul într-un campionat de top din Europa este însă printre jucătorii convocați de Adrian Mutu pentru partidele tineretului României cu Finlanda și Malta.

Cele nouă câștigătoare ale grupelor preliminare și cele mai bune cinci locuri doi se vor alătura gazdelor Ungaria și Slovenia la EURO 2021. Meciurile din cele patru grupe ale competiției se vor desfășura între 24 și 31 martie 2021.

Echipele calificate mai departe din grupe, primele două clasate, vor lupta pentru titlul european în fazele eliminatorii programate în aceleași două țări, Ungaria și Slovenia, în perioada 31 mai – 6 iunie 2021.

Inițial, sistemul de calificare includea un play-off între 8 formații clasate pe locul secund în preliminarii, cu cele 9 câștigătoare ale grupelor și cel mai bun loc doi calificate direct la turneul final.

Publicat: 27 08. 2020, 23:50
Actualizat: 28 08. 2020, 14:54