MM Stoica a luat foc după înfrângerea lui Inter Milano în finala Europa League. Oficialul FCSB este convins că echipa italiană a fost dezavantajată de arbitri

Mihai Stoica in meciul de fotbal dintre FCSB si FC Botosani, din cadrul Ligii 1 Casa Pariurilor, desfasurat pe Stadionul Nicolae Dobrin din Pitesti, luni 29 iulie 2019. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES
Vezi galeria foto - 7 poze

Finala Europa League a aprins spiritele și la București. Mihai Stoica a răbufnit după arbitrajul olandezului Danny Makkelie. Este convins că Inter trebuia să primească o lovitură de la 11 metri.

„Arbitru să dezavantajeze o echipă cum face ăsta cu Inter n-am mai văzut într-o finală”, a scris Mihai Stoica pe Facebook.

Postarea a apărut la doar câteva minute după faza de la finalul primului sfert de oră. Nicolo Barella a șutat, iar mingea lovit mâna apărătorului andaluz Diego Carlos.

„Centralul” oladez a considerat că fundașul nu a lovit balonul intenționat și a lăsat jocul să continue deși italienii au protestat vehement. Nici cei camera VAR nu au intervenit. Și acolo se aflau doi olandezi.

Sevilla a câștigat partida cu 3-2. Au marcat: Luuk de Jong (12, 33), Romelu Lukaku (autogol, 74), respectiv Romelu Lukaku (5 – penalty), Diego Godin (36).