CFR, start de coșmar! Roma a marcat cel mai rapid gol în Europa League | VIDEO

CFR a rezistat un singur minut la Roma, în etapa a treia a grupelor Europa League! Henrikh Mkhitaryan a reușit să deschidă scorul în duelul de pe Olimpico, asta deși campioana României avea șapte oameni în propriul careu.

Cu o apărare improvizată, din care lipsesc Cestor, Vinicius și Burcă, CFR a cedat repede, rezistând un singur minut în fața grupării din Serie A.

Meciul dintre AS Roma și CFR Cluj este Live Video Online pe prosport.ro. În prima etapă, CFR a învins cu 2-0 la Sofia, pe ȚSKA, iar în runda precedentă a remizat în Gruia cu Young Boys, scor 1-1.

CFR, start de coșmar la Roma după golul lui Mkhitaryan

AS Roma a început tare duelul cu CFR, după ce a ratat victoria în etapa trecută, contra bulgarilor de la ȚSKA Sofia (0-0).
În chiar primul minut, Spinazzola a centrat perfect, iar Mkhitaryan a rămas nemarcat și a înscris cu capul, asta deși fostul jucător al Borussiei Dortmund n-a plasat foarte bine balonul.

Nu mai puțin de șapte jucători de la CFR erau în propriul careu la această fază, însă chiar și în aceste condiții Mkhitaryan a rămas liber și a putut să deschidă scorul.

Mkhitaryan a înscris după 57 de secunde, acesta fiind cel mai rapid gol reușit de AS Roma în grupele Europa League.

Ajuns la 31 de ani, Mkhitaryan s-a remarcat sub comanda lui Mircea Lucescu, la Șahtior, iar în 2013 a fost luat de Borussia Dortmund. Până să ajungă în Serie A, mijlocașul a jucat în Premier League, pentru Manchester United și Arsenal.

AS Roma – CFR Cluj | Echipele de start

AS Roma: Pau Lopez – Fazio, Ibanez, Kumbulla, – Bruno Peres, Cristante, Vertout, Spinazzola – Villar, Mkhitaryan, Borja Mayoral
Rezerve: Boer, Mirante, Karsdorp, Juan Jesus, Smalling, Pellegrini, Dzeko, Pedro, Zalewski, Milanese, Tripi
Antrenor: Paulo Fonseca

CFR Cluj: Bălgrădean – Susic, Manea, Ciobotariu, Camora – Itu, Hoban, Djokovic – Rondon, Debeljuh, Deac
Rezerve: Sandomierski, Păun, Pereira, Latovlevici,  Joca, Cârnaț
Antrenor: Dan Petrescu

Publicat: 05 11. 2020, 20:14
Actualizat: 11 11. 2020, 01:30