Cât de mult le-a lipsit! Di Maria a fost fabulos în prima repriză cu Leipzig! Gol și pasă de gol + Statistica la care doar Messi este deasupra | VIDEO

Paris Saint-Germain's Argentine midfielder Angel Di Maria (L) celebrates with Paris Saint-Germain's Brazilian forward Neymar after scoring his team's second goalduring the UEFA Champions League semi-final football match between Leipzig and Paris Saint-Germain at the Luz stadium in Lisbon on August 18, 2020.,Image: 553535523, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no

PSG a plecat ca din tun cu Leipzig în semifinala Ligii Campionilor, de la Lisabona. Francezii au condus cu 2-0 la finalul primei reprize, iar Di Maria a fost într-o seară de grație.

PSG și Leipzig se bat pentru finala Ligii Campionilor, acolo unde vor întâlni câștigătoarea dintre Lyon și Bayern Munchen.

Di Maria a fost absolut fabulos în prima repriză cu Leipzig. Argentinianul, care a absentat în meciul trecut, cu Atalanta, a dat pasa decisivă la golul lui Marquinhos (Min 13 – VIDEO AICI).

Apoi, fostul mijlocaș al celor de la Real Madrid a profitat de eroarea lui Gulacsi și marcat golul 2, după pasa lui Neymar (Min. 42 – VIDEO AICI)

Di Maria are o statistică incredibilă în tricoul lui PSG. Argentinianul a reușit 88 de pase decisive în toate competițiile din 2015. Doar Messi, cu 101 assisturi, îl depășește pe mijlocașul lui PSG.

ECHIPELE DE START:

Leipzig: Gulacsi – Klostermann, Upamecano, Mukiele – Kampl, Sabitzer – Laimer, Olmo, Nkunku, Angelino – Poulsen
Rezerve: Mvogo, Tschauner, Orban, Haidara, Forsberg, Adams, Lookman, Schick, Halstenberg, Novoa Ramos, Borkwoski, Wosz
Antrenor: Julian Nagelsmann

PSG: Rico – Bernat, Kimpembe, Thiago Silva, Kehrer – Herrera, Marquinhos, Paredes – Di Maria, Mbappe, Neymar
Rezerve: Bulka, Innocent, Verratti, Choupo-Moting, Icardi, Sarabia, Kurzawa, Diallo, Draxler, Bakker, Gueye, Dagba
Antrenor: Thomas Tuchel

Publicat: 18 08. 2020, 23:00
Actualizat: 18 08. 2020, 23:06