Aroganțele celor de la Bayern Munchen, după ce au câștigat Liga Campionilor! Robert Lewandowski a dormit cu trofeul, iar clubul și-a schimbat numele + Reacția neașteptată a Barcelonei | FOTO

Bayern Munchen a cucerit Liga Campionilor, după ce a învins-o la limită pe Paris Saint Germain în finală, scor 1-0, iar nemții au marcat acest succes și pe rețelele sociale.

Kingsley Coman (24 de ani) a fost autorul unicului gol al partidei și implicit al reușitei care a trimis trofeul în Germania, în minutul 59.

Reprezentanții lui Bayern Munchen au schimbat denumirea paginii de Twitter a clubului în „Champions of Europe” (Campionii Europei).

Robert Lewandowski a dormit cu trofeul

Mai mult decât atât, imaginea zilei vine de la Robert Lewandowski (32 de ani), atacantul lui Bayern Munchen, care s-a fotografiat cu trofeul Ligii Campionilor în pat.

Gest fair-play al Barcelonei

După ce a fost învinsă usturător de către Bayern Munchen, scor 2-8 în sferturile de finală ale Ligii Campionilor, Barcelona a făcut un gest superb în mediul online.

Catalanii i-au felicitat public pe cei de la Bayern Munchen, printr-o postare pe Twitter: „Felicitări, Bayern! Câștigătoarea Ligii Campionilor din sezonul 2019/2020”. Răspsunsul nemților nu a întârziat să apară. Aceștia au mulțumit scurt, în spaniolă, printr-un comentariu publicat la postarea Barcelonei: „Gracias!”.

Publicat: 24 08. 2020, 13:41
Actualizat: 24 08. 2020, 13:44