Un cunoscut model spune că nu-l suportă pe Cristiano Ronaldo: „Îmi este antipatic!” | GALERIE FOTO

Modelul Anna Falchi (48 de ani), cunoscută pentru faptul că este o fană înfocată a celor de la Lazio, i-a pus un calificativ lui Cristiano Ronaldo chiar înainte de meciul dintre formația romană și Juventus, jucat duminică la prânz.

Partida dintre Lazio și Juventus s-a terminat la egalitate, 1-1. Golul torinezilor a fost marcat de Cristiano Ronaldo, iar Lazio a egalat prin Felipe Caicedo, în ultimele minute ale meciului.

Anna Falchi, cuvinte dure despre Cristiano Ronaldo

La inițiativa Gazzetta dello Sport, mai multe vedete din Italia au comentat întânirea dintre Lazio și Juventus, Anna Falchi îndrăznind să îl descrie pe Cristiano Ronaldo, în termeni nu tocmai pe placul fanilor torinezi: „Cristiano este antipatic”.

Cum a arătat meciul Lazio – Juventus

Simone Izaghi (44 de ani) nu s-a putut baza pe Ciro Immobile, Thomas Strakosha și Lucas Leiva la meciul cu Juventus, din Serie A. Cei trei nu au primit undă verde din partea autorităților sanitare locale, fiind testați pozitv cu COVID-19. Sâmbătă, la laboratorul din Avellino, cei trei au primit vestea că testele au ieșit negative, apoi au fost testați din nou la Roma, unde rezultatele au ieșit pozitve.

Titular pentru prima dată în campionat după ce a scăpat de COVID-19, Cristiano Ronaldo a înscris în minutul 15. Starul portughez a reluat în poartă, din apropiere, după o fază creată de Cuadrado și Bentancur.

În repriza a doua, Lazio a solicitat lovitură de pedeapsă după ce o mingea l-a nimerit în cot pe Cristiano Ronaldo în propriul careu.

Caidedo a dat lovitura la ultima fază a meciului, când a egalat din pasa lui Correa, care a driblat 4 jucători. Astfel, Lazio – Juventus s-a terminat 1-1.

Publicat: 08 11. 2020, 17:50
Actualizat: 09 11. 2020, 00:09