„N-au dat bani să vadă rahatul acesta!”. Comentatorii NETFLIX i-au desființat pe Anthony Joshua și pe Jake Paul în timpul luptei și fanii i-au huiduit copios!
Meciul de sute de milioane de euro dintre Jake Paul și Anthony Joshua a fost taxat dur de comentatorii Netflix, platforma de streaming care a transmis încleștarea. „Fanii n-au dat bani să vadă rahatul ăsta!”, s-au limitat a spune aceștia.
În primele runde, lupta nu a produs show-ul așteptat, cei doi aruncându-și foarte puține lovituri, astfel că huiduielile fanilor au fost pe deplin îndreptățite.
Comentatorii Netflix i-au pus la zid pe Anthony Joshua și pe Jake Paul. „N-au dat bani să vadă rahatul acesta!”
Confruntarea așteptată cu sufletul la gură dintre Jake Paul și Anthony Joshua a fost criticată vehement de către comentatorii Netflix. „Fanii n-au dat bani să vadă rahatul ăsta!”, au tunat aceștia.
Și asta deoarece, în primele runde, lupta dintre cei doi a dezamăgit profund, astfel că apostrofările din partea fanilor au venit cât se poate de normal.
Comentatorii au fost și ei la fel de dezamăgiți încât și-au exprimat gândurile la microfon, scrie thesun.co.uk.
„Cifrele sunt, să nu spun mai mult, jalnice. Nu a existat nicio lovitură serioasă în această luptă. Publicul nu acceptă deloc asta. Primele trei runde nu au produs nimic. Jake aleargă, AJ îl urmărește fără să-l amenințe cu adevărat. Mă întreb dacă Netflix le va cere banii înapoi”, a declarat Mauro Ranallo.
Acesta a repetat apoi obsesiv avertismentul arbitrului către cei doi luptători de a lupta: „Fanii n-au dat bani să vadă rahatul ăsta!”
Foto: Profimedia
20.12.2025
Ironie fină a fostul campion de la categoria grea. „A durat puţin mai mult decât mă aşteptam”
Fostul campion la categoria grea Anthony Joshua s-a întors în ring după o pauză de 15 luni și l-a învins pe youtuber-ul Jake Paul prin K.O. în runda a 6-a, cu croşeu de dreapta devastator, după ce, cu o rundă înainte, și-a mai pus adversarul de două ori la podea.
„A durat puţin mai mult decât mă aşteptam, dar mâna dreaptă şi-a găsit în sfârşit ţinta. Jake Paul s-a descurcat foarte bine în seara asta. Vreau să-i felicit. S-a ridicat de fiecare dată. A fost dificil pentru el, dar a continuat să caute o soluţie. E nevoie de un bărbat adevărat pentru a face asta… dar în seara asta s-a confruntat cu un luptător adevărat„, a declarat Joshua, scrie news.ro.
„Cred că mi-am rupt maxilarul. Cu siguranţă e rupt, dar omule, a fost bine. O mică bătaie de la unul dintre cei mai buni din toate timpurile… O să mă întorc şi o să câştig centura de campion mondial la un moment da”, a spus și Jake Paul.