I-au oferit un munte de bani și Gabi Tamaș a acceptat să facă parte dintr-un nou show exploziv. E gata să facă foamea pentru marele premiu
Gabriel Tamaș, marele câștigător al Asia Express, alături de colegul său Dan Alexa, a primit o ofertă de nerefuzat, un munte de bani, pentru a participa. Fostul fundaș central este ademenit de o altă emisiune de top pentru a câștiga marele premiu, la Survivor.
Ajuns la vârsta de 42 de ani, Tamaș pare mai însetat de trofee ca niciodată. Fostul internațional a cucerit premiul de 60.000 de euro al Asia Express alături de partenerul său, iar acum este pe lista concurenților de la Survivor, show care a fost achiziționat recent de Antena 1.
Gabriel Tamaș, concurent la Survivor
Concret, în cazul în care Gabriel Tamaș se va afla pe lista finală de concurenți, acesta ar putea sta până la 4 luni departe de casă, în condiții foarte grele, fără mâncare, cu adăpost cel puțin improvizat, scrie iAMSport.
Fostul fotbalist va fi supus unui stres fizic intens, deoarece vor exista probe fizice grele. În trecut, nume importante din emisiune primeau între 5.000 și 10.000 de euro pe săptămână petrecută în Republica Dominicană, acolo unde show-ul se filma anterior.
Numele concurenților nu sunt încă confirmate oficial, dar cel al prezentatorului da. Adi Vasile, fost antrenor la CSM București și al echipei naționale de handbal a României, va fi figura aleasă de Antena 1. Recent, acesta a părăsit banca tehnică a „tigroaicelor”, unde avea un salariu de 10.000 de euro.
Adi Vasile, noul prezentator de la Survivor
Emisiunea s-a dovedit un real succes în trecut, deoarece a adunat în fața televizorului sute de mii de oameni pentru fiecare ediție. Nume mari ale sportului au mai participat la Survivor, printre care Ana Porgras, Ionuț Iftimoaie, Cătălin Zmărăndescu, Sebastian Chițoscă, Cătălin Moroșanu sau Robert Niță. Acum, Adi Vasile va fi prezentatorul emisiunii.
„Am condus campioni, acum o să conduc supraviețuitori. Cred că e nevoie de câteva lucruri foarte importante ca să câștigi o competiție precum Survivor. Pe de o parte ar fi rezistența mentală, psihică la cote înalte pentru a performa și a trăi în acele condiții grele de acolo, pe de altă parte ar fi să ai putere și rezistență fizică, iar nu în ultimul rând cred că trebuie să fii un bun strateg.
Cred că momentele cruciale de Survivor le voi trăi fix ca la meci. Sunt convins că va fi o competiție acerbă, sunt sigur că acea luptă este într-adevăr de supraviețuire și atunci voi fi conectat 100% cu concurenții noștri”, a declarat Vasile, conform Observator.