Aryna Sabalenka, mai provocatore ca niciodată după ce a câștigat turneul de la Ostrava! Imagini HOT cu bielorusa | GALERIE FOTO

Aryna Sabalenka a câștigat ultimul titlu important al sezonului, la Ostrava, iar bielorusa a înlocuit echipamentul de tenis cu ținute provocatoare.

Aryna Sabalenka (22 de ani) face furori pe Instagram după ce a impresionat luna trecută la turneul de la Ostrava. Aryna a cucerit ultimul turneu important din 2020, după 6-2, 6-2 în finala cu Viktoria Azarenka (Belarus).

Iar Sabalenka are acum preocupări mondene, cu toate că este înscrisă și la turneul WTA International de la Linz, între 9 și 15 noiembrie! Nu este clar dacă Aryna va mai evolua și în Austria, mai ales că are alte priorități în acest moment.

Aryna Sabalenka, din nou în ipostaze provocatoare

Aryna Sabalenka s-a întors acasă, la Minsk, după triumful reușit la turneul de la Ostrava. A 11-a jucătoare a clasamentului WTA și-a delectat fanii cu două  imagini provocatoare, postate pe Instagram. Sabalenka a participat la un pictorial sexy, însă nu este prima oară când are asemenea apariții în mediul online.

Aryna Sabalenka este una dintre cele mai apreciate jucătoare de tenis, nu doar pentru performanțele sportive, ci și datorită modului în care se prezintă în afara terenului. Aryna renunță la inhibiții ori de câte ori are timp liber, așa cum reiese și din galeria foto de mai sus. Jucătorea din Belarus a cucerit două titluri WTA în acest sezon și 7 în întreaga carieră.

Aryna Sabalenka, ce performanță la turneul de la Ostrava!

Aryna a reușit un turneu fabulos la Ostrava, nu doar prin prisma faptului că a defilat în finală. Fosta ocupantă a locului 9 mondial a reușit două reveniri din altă lume în meciurile din optimi, respectiv sferturi, aflându-se de fiecare dată la un pas de eliminare.

Sabalenka a trecut în optimile de finală de Cori Gauf (SUA), după ce americanca a condus cu 5-2 în decisiv, scor 1-6, 7-5, 7-6(2), iar în sferturi a întors-o miraculos pe Sara Sorribes Tormo (Spania) de la 0-6, 0-4, scor final 0-6, 6-4, 6-0.

Publicat: 06 11. 2020, 15:22
Actualizat: 06 11. 2020, 15:24