Universitatea Craiova – Oțelul, 0-1, Live Video Online în sferturile Cupei României. Trupa lui Dorinel Munteanu se califică miraculos în semifinalele competiției!

Joao Pedro Santos Lameira si Ionuț Alexandru Mitriță in meciul de fotbal dintre Universitatea Craiova si Otelul Galati, contand pentru Cupa Romaniei Betano, desfasurat pe Stadionul Ion Oblemenco din Craiova, joi 4 aprilie 2024. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES
21:56

Min 120+2: FLUIER FINAL!

Horațiu Feșnic pune capăt partidei de pe „Ion Oblemenco”, iar Oțelul Galați și-a adjudecat biletele pentru careul de ași ai Cupei României!

21:45

Min. 113: GOOOOL OȚELUL GALAȚI!

Băieții lui Dorinel Munteanu au fructificat un contraatac, prin Adăscăliței care reia, în poarta lui David Lazar, o minge centrată pe jos.

21:43

A ÎNCEPUT A DOUA REPRIZĂ DE PRELUNGIRI!

21:38

FINALUL PRIMEI REPRIZE DE PRELUNGIRI!

21:25

Min 99: OCAZIE OȚELUL GALAȚI!

Telles este găsit în centrul careului, iar singur cu David Lazar nu poate să îl învingă.

21:25

A ÎNCEPUT PRIMA REPRIZĂ DE PRELUNGIRI!

21:16

Min. 90+3: URMEAZĂ PRELUNGIRI!

„Centralul partidei a fluierat sfârșitul timpului regulamentarm, iar nicio formație nu a reușit să marcheze. Vor urma două reprize de prelungiri în Bănie.

20:25

Min. 75: OCAZIE UNIVERSITATEA CRAIOVA!

Jovan Markovic a intrat cu mingea în careu, după ce a driblat apărarea Oțelului, dar mingea s-a dus puțin pe lângă poartă.

20:35

A ÎNCEPUT REPRIZA A DOUA!

20:09

Min. 45+3: PAUZĂ PE „ION OBLEMENCO”!

Horațiu Feșnic pune capăt primei reprize. Universitatea Craiova și Oțelul Galați intră la egalitate la cabine, 0-0.

20:03

Min 34: OCAZIE OȚELUL GALAȚI!

Oaspeții forțează deschiderea scorului, iar Diego Zivulic a reluat o lovitură de cap pe cadrul porții lui David Lazar, dar goalkeeper-ul se opune.

19:30

MECIUL A ÎNCEPUT!

„Centralul” Horațiu Feșnic a fluierat startul ultimul meci din sferturile Cupei României.

17:30

ECHIPELE DE START

Universitatea Craiova: D. Lazar – D. Maldonado, B. Ndong, J. Badelj, P. Soiri – Al. Mekvabishvili, Al. Mateiu, Al. Crețu – A. Mitriță, A. Ivan, S. Baiaram

Rezerve: M. Căpățînă, G. Cîmpanu, M. Danciu, E. Koljic, Z. Kozulj, J. Markovic, L. Popescu, Raul Silva, Ș. Vlădoiu

Antrenor: Ivaylo Petev

Oțelul Galați: E. Pap –  G. da Silva, C. Ghiocel, J. Cisse, M. Zhelev – A. Malle, D. Zivulic, Teles – R. Tănasă, A. Rusevic, J. Cisotti

Rezerve: R. Stoian, M. Adăscăliței, S. Bodișteanu, Frederic, V. Jardan, J. Lameira, A. Pop, A. Rus

Antrenor: Dorinel Munteanu

Știrea inițială.

Meciul Universitatea Craiova – Oțelul Galați are loc în sferturile Cupei României, sezonul 2023 – 2024, iar partida este Live Video Online pe www.prosport.ro.

De asemenea, duelul programat pe „Ion Oblemenco” poate fi urmărit și la televizor pe posturile Digi Sport 1 și Prima Sport 1.

Universitatea Craiova – Oțelul Live Video Online în sferturile Cupei României. „U” Cluj, gata să își afle adversara din semifinale

S-au aflat trei dintre echipele calificate în semifinalele Cupei României, iar acestea sunt: Corvinul Hunedoara – FC Voluntari, respectiv „U” Cluj. Echipa lui Neluțu Sabău va juca cu câștigătoarea dintre Universitatea Craiova și Oțelul Galați.

Ivaylo Petev, antrenorul grupării din Bănie, spunea că meciul cu Oțelul va fi mult mai diferit față de cel cu Rapid, scor 2-1.

„Este un meci cu o psihologie diferită. Urmează 90 sau 120 de minute care vor decide eliminarea unei echipe din competiţie. Aşa că e foarte important să ne pregătim psihic pentru acest meci.

Vom întâlni o echipă foarte bună, bine organizată. Trebuie să fim inteligenţi, să trecem de acest adversar, să ne continuăm drumul în Cupă”, a afirmat Petev înaintea meciului.

Deși echipa sa este o nou-promovată, Dorinel Munteanu, tehnicianul formației gălățene, spunea că visează la o calificare în semifinalele competiției.

„Sunt două competiţii diferite, pentru noi jocul trecut (n.r. 2-1 cu FCU Craiova) a fost important din punct de vedere al punctelor. Acum jucăm cu o echipă bună a campionatului, echipa de pe locul doi, care îşi doreşte şi ea să câştige Cupa României.

Dar noi mergem încrezători că putem să facem o partidă bună şi trebuie să facem o partidă bună, fără niciun fel de menajament. Şi bineînţeles că ne gândim la o calificare. În această fază a competiţiei există un singur meci şi cine câştigă merge în faza următoare, aşa că şi noi mergem încrezători. Nu voi menaja jucători, voi încerca să alcătuiesc cea mai bună formaţie.

Dacă ne luăm după jocurile de până acum de la Craiova, este adevărat că nu am pierdut, dar este trecut, pe mine mă interesează doar prezentul şi viitorul.

Eu sper să facem un joc exact, bun. La lotul pe care îl are Craiova, eu nu ştiu dacă trebuie să menajeze un jucător sau altul. Craiova are jucători valoroşi individual, peste media campionatului intern, dar printr-un joc colectiv vreau să anihilez calităţile lor”, a declarat Dorinel Munteanu.

Publicat: 04 04. 2024, 21:54
Actualizat: 04 04. 2024, 22:17