Suporterii de la Galați, scenografie amuzantă la meciul Oțelul – FCSB din Cupa României! Ce au putut să afișeze fanii | FOTO

Dorinel Ionel Munteanu reactioneaza in meciul de fotbal dintre Otelul Galati si Farul Constanta, din cadrul Superligii Superbet, desfasurat pe Stadionul Otelul din Galati, duminica 8 octombrie 2023. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Suporterii echipei Oțelul Galați au afișat un banner uriaș amuzant la partida cu FCSB din Cupa României.

Meciul dintre Oțelul Galați și FCSB s-a disputat marți seară, în cadrul etapei a doua a grupelor Cupei României și s-a încheiat la egalitate, scor 1-1, după golurile marcate de către Alex Băluță, în minutul 76, respectiv Ariel Lopez, în minutul 90.

La începutul acestei partide, suporterii gălățeni au afișat o scenografie amuzantă. Aceștia au ridicat un banner uriaș în peluză, înfățișându-l pe Dorinel Munteanu, într-o parcă, alături de sigla clubului Oțelul Galați.

În jurul bărcii respective, aceștia au pictat emblemele celorlalte cluburi parcă înecându-se în Dunăre.

Amuzant însă a fost mesajul notat de către suporteri sub animația afișată: „Băăă… Dă-te, bă, la o parte!”, făcând referire la interviul istoric pe care Dorinel Munteanu l-a acordat după ce a câștigat titlul de campion al României cu Oțelul Galați, în sezonul 2010-2011.

Sursă foto: Captură Digi Sport

Echipele de start în Oțelul Galați – FCSB:

OȚELUL GALAȚI: Dur-Bozoancă – Zhelev, Lovric, A. Lopez, A. Silva- Cisotti, Zivulic, Maciel – Bodișteanu, A. Pop, Adăscăliței
REZERVE: R. Stoian – Jardan, Cîrjan, Teles, Latouchent, Fatai, Ghiocel, Tănasă, Rus
ANTRENOR: Dorinel Munteanu

FCSB: A. Vlad – V. Crețu, Dawa, Haruț, Cr. Ganea – Lixandru, Ov. Popescu, Djokovic – Miculescu, Compagno, Oct. Popescu
REZERVE: Udrea – Panțîru, A. Șut, Toma, Al. Băluță, Olaru, Pantea, D. Rotariu, Radaslavescu
ANTRENOR: Elias Charalambous

Publicat: 31 10. 2023, 21:16
Actualizat: 31 10. 2023, 23:03