Stefan Nikolic, ghinion imens. Și-a spart capul în minutul 2 al meciului din Cupa României

Stefan Nikolic, atacantul muntenegrean în vârstă de 33 de ani de la SCM Zalău, a ieșit cu capul spart din meciul cu Oțelul Galați.

Meciul dintr SCM Zalău și Oțelul Galați s-a disputat marți, în cadrul primei etape a grupelor Cupei României și s-a încheiat cu victoria trupei lui Dorinel Munteanu, scor 4-1, după golurile marcate de către Cîrjan, în minutele 14, respectiv 36, Cisse, în minutul 21, și Latouchent, în minutul 75. Pentru gazde a înscris Cherecheș, în minutul 45+4.

În minutul al doilea al acestei partide, Stefan Nikolic s-a lovit, în timpul unei detente, cap în cap cu George Cîrjan, atacantul în vârstă de 34 de ani de la Oțelul Galați.

Fostul fotbalist de la FCSB a început să sângereze și a primit îngrijiri medicale la marginea terenului. De cealaltă parte, jucătorul Oțelului nu a acuzat probleme medicale.

După câteva minute, staff-ul medical a făcut semn către banca tehnică în vederea schimbării lui Stefan Nikolic care nu a mai putut continua partida. În locul muntenegranului, a fost introdus Sergiu Pop, atacantul în vârstă de 33 de ani de la SCM Zalău.

Stefan Nikolic are în palmares trei trofee, toate câștigate cu FCSB: două titluri de campion al României și o Supercupă a României.

Muntenegreanul a ajuns în România în vara anului 2010, la Poli Timișoara, iar după doar un an a fost împrumutat la FCSB, echipă care l-a cumpărat în vara anului 2012, contra sumei de 750 de mii de euro. În ianuarie 2014, Stefan Nikolic a plecat din România, din postura de jucător liber de contract, în Coreea de Sud.

Publicat: 26 09. 2023, 17:31
Actualizat: 26 09. 2023, 18:13