Stanciu, omului partidei cu CSMS Iași, se gândește deja la derby-ul cu Dinamo: „Ne bucurăm de fiecare eșec al lor. Toate meciurile cu noi au fost „de groază” pentru ei”

Nicușor Stanciu a salvat Steaua în ultimul minut al partidei cu CSMS Iași și a calificat echipa în sferturile Cupei României. Desemnat „omul meciului”, Stanciu a prefațat derby-ul cu Dinamo și a declarat că se bucură pentru faptul că echipa lui Flaviu Stoican a fost eliminată din Cupă de cei de la CS Mioveni.

Mijlocașul campioanei a mai precizat că așteaptă cu nerăbdare o nouă victorie în derby-ul cu Dinamo, care în ultimii ani nu a mai reușit să se impună în fața marii rivale.

„Nu cred că eu am salvat Steaua. În a doua ne-au dominat ei pentru că am căzut și fizic puțin. Important e însă că am câștigat și ne-am calificat. Deocamdată nu o să sărbătorim pentru că ne așteaptă derby-ul cu Dinamo. Dacă îl vom câștiga, atunci vom putea să petrecem. Ne bucurăm de fiecare eșec al lor. Suntem bucuroși că nu au mai reușit să ne învingă de nouă sau 10 meciuri consecutive. Cred că toate meciurile cu noi au fost „de groază” pentru ei. Sperăm ca așa să fie și vineri și să ne facem fanii bucuroși”, a spus Nicușor Stanciu la Sport.ro.

Steaua s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României-Timișoreana, după ce a învins, marți, în deplasare, cu scorul de 1-0, echipa CSMS Iași. Unicul gol al meciului a fost marcat de Stanciu, în minutul 89.

Publicat: 28 10. 2014, 23:00
Actualizat: 29 10. 2014, 10:54