Sferturile Cupei României | ASA Tg. Mureș, Dinamo, CFR Cluj și Steaua s-au calificat în semifinale. Un duel Steaua – Dinamo este posibil doar în finala competiției!

• ASA Tg. Mureș este prima echipă calificată în semifinalele Cupei României. După 120 de minute scorul a fost egal, 1-1, așa că s-a trecut la loviturile de departajare. Elevii lui Bergodi s-au impus, scor 7-6.
  • Dinamo a obținut și ea calificarea, după ce a trecut de Astra, scor 2-1, într-un meci cu final dramatic. Giurgiuvenii au egalat în primul minut al prelungirilor, însă partida s-a terminat în timpul regulamentar, după ce Palic a înscris în minutul 90+4 golul calificării pentru trupa lui Mircea Rednic.
  • CFR Cluj se califică, la rândul său, în semifinalele Cupei României.  Toate golurile s-au marcat în repriza a doua. Păun a deschis scorul pentru clujeni, V. Gheorghe a egalat, iar Belleck a dat lovitura în minutul 82. Dinamo și ASA Tg. Mureș sunt deja calificate în careul de ași. Ultima confruntare se joacă la Ovidiu, între Viitorul și Steaua.
  • Steaua a reușit a doua victorie în patru zile contra celor de la Viitorul. Stanciu a adus victoria cu o execuție excelentă din interiorul careului de 16 metri. Ocazii mari și pentru Viitorul, dar, din nou, Niță face diferența în favoarea Stelei. Este a doua partidă la rând când goalkeeperul Stelei este declarat omul meciului. ASA Tg . Mureș, Dinamo, CFR Cluj și Steaua sunt echipele care formează careul de ași al Cupei României.