Ratarea anului în Cupa României! I-a căzut lanțul de la bicicletă în fața portarului! | VIDEO

Ratarea anului în Cupa României s-a produs în debutul reprizei secunde a meciului Metaloglobus – Dinamo, disputat la Târgoviște în play-off-ul ediției din acest an.

În minutul 56, la scorul de 1-0 pentru gruparea din Liga 2, Dragoș Huiban, fostul fotbalist de la CSA Steaua, printre altele, a scăpat singur cu portarul Filip Dujmovic și a încercat să îl dribleze pe acesta, dar s-a încurcat mai degrabă în propriul procedeu și a scăpat mingea de sub control, care a ieșit în afara terenului. (AICI VIDEO cu această fază)

Anterior, în minutul 51, Metaloglobus deschisese scorul prin Yassine Zakir, care a profitat de o eroare uriașă comisă de Josue Homawoo, care a intrat pe teren pe parcursul jocului, înlocuindu-l pe Ricardo Grigore, care a suferit o accidentare ce a părut a fi foarte gravă.

Dinamo a arătat extrem de rău în prima repriză a acestui meci de la Târgoviște, nereușind să trimită nici măcar un șut pe poarta adversă, în timp ce adversarii au avut două oportunități bune de a marca, una dintre ele fiind reprezentată de bara transversală lovită de acelați Dragoș Huiban în minutul 25.

Cum s-au prezentat cele două echipe la acest meci:

Metaloglobus: R. Avram – Kouadio, Al. Iacob (Chatziterzoglou 80′), Issah, Andr. Sava – Cruceru (Al. Gheorghe 80′), Honciu (cpt.) – Zakir (Rob. Neacșu 80′), Huiban, Vl. Bogdan (Liș 59′) – Krstevski
Rezerve: Nedelcovici – Andr. Mihăilă, Alb. Voinea, Vl. Marica, Caramalău
Antrenor: Eusebiu Tudor

Dinamo: Dujmovic – Dav. Irimia (Amzăr 46′), Giafer (cpt.), Ric. Grigore (Homawoo 21′), G. Crețu – Iul. Roșu, N. Roșu – Bordușanu (Bani 46′), Borcea (Ilic 46′), Ghezali – Țîră (Politic 46′)
Rezerve: Began – Moura, Bena, Abdallah
Antrenor: Ovidiu Burcă

Stadion: ”Eugen Popescu” (Târgovişte – Dâmboviţa).
Arbitru central: George Cătălin Roman (Timişoara). Arbitri asistenți: Cosmin Bojan (Târgu Mureş) și Ioan Daniel Humița (Armeniş – Caraş Severin). Arbitru de rezervă: Mihai Amorăriței (Câmpina – Prahova). Observator de arbitri: Irina Mîrț (Bucureşti). Delegat de joc: Mihai Andrieş (Bucureşti).

Sursă foto: captură Digi Sport

Publicat: 29 08. 2023, 20:52