Ovidiu Burcă, mulțumit și nu prea după ce Dinamo a remizat cu FC U Craiova în Cupa României: „Lumea te judecă după rezultate”

Ovidiu Burcă, antrenorul echipei Dinamo București, a analizat la cald remiza înregistrată cu FC U Craiova, în Cupa României.

Meciul dintre Dinamo București și FC U Craiova s-a disputat marți seară, pe Arena Națională, în cadrul primei etape a grupelor Cupei României și s-a încheiat la egalitate, scor 1-1, după golurile marcate de către Amzăr, în minutul 18, respectiv Bahassa, în minutul 66.

După această partidă, Ovidiu Burcă s-a declarat mulțumit de evoluția elevilor săi, însă consideră că aceștia ar fi trebuit să câștige jocul cu FC U Craiova. Acesta a recunoscut și că rezultatul nu este unul favorabil pentru postul său de antrenor la Dinamo.

„Din păcate, am luat un gol stupid. Jocul nostru e în creștere. Ca antrenor, rezultatul e foarte important, mai ales că lumea te judecă, în general, după rezultate, dar nu pot să nu evidențiez progresul din jocul echipei. M-au mulțumit lucrurile, mai puțin unele momente de joc când nu am controlat jocul așa cum voiam noi, dar sunt lucruri la care mai trebuie să lucrăm. Am avut reacție, am avut câteva ocazii.

A fost un meci bun, plăcut spectatorilor, un meci cu multe ocazii. Pentru că nu am câșrigat, lumea nu a fost pe deplin mulțumită, dar calitatea jocului a fost destul de bună. Am făcut câteva schimbări, echipa s-a prezentat destul de bine. Cred că putem să mergem pe două fronturi, mai ales că echipa trebuie să se adapteze la meciurile astea din trei în trei zile”, a spus Ovidiu Burcă, la flash-interviul de după meci.

Pentru Dinamo urmează meciul cu Oțelul Galați, programat vineri, 29 septembrie, de la ora 21:00, în deplasare, în cadrul etapei cu numărul 11 din Superliga.

Publicat: 26 09. 2023, 23:31
Actualizat: 26 09. 2023, 23:32